Skladem

Aktuality
dodáme jakýkoli produkt z přírodního kamene na Váš projekt

kamenná a fosilní umyvadla

dlažby a obkladymasivní dlažbaobkladový kámenkamenná a fosilní umyvadladlažební kostky a obrubníkydeskovinahrubý kamenný obkladstoneforme partner

Vašim kritériím vyhovují tyto položky

Jméno kamene  
Druh kamene
Barva

Dodáváme atypická kamenná umyvadla z mramoru, z travertinu, z onyxu, ze žuly, v různých rozměrech, povrchových úpravách, dle Vámi zadané specifikace. Součástí dodávky nabízíme umyvadlovou desku ze stejného kamene, vyjma fosilních umyvadel.


Zkamenělá fosilní umyvadla jsou jedinečná, každý kus je tak originálem, kde sama příroda po staletích vytvořila nepřeberné textury barev a tvary.
Zkamenělé dřevo vzniklo mineralizací původního organického materiálu. Fosilní dřevo je název pro zkameněliny suchozemských rostlin, stromů. Tento proces zkamenění neboli "petrifikace" probíhal pod zemí, kde se dřevo ukládalo pod sedimenty, které jej chránily především před přístupem kyslíku. Minerální vody proudící přes sedimenty tak ukládají v rostlinných buňkách minerály a postupně vzniká zkamenělá kopie původního dřeva. Až jsou všechny organické části dřeva přeměněny na minerály, zůstávají nám zkamenělá, zkřemenělá dřeva. Tato dřeva si zachovávají původní strukturu, včetně jasně viditelných letokruhů a suků.